Nielegalni imigranci oferowali transport z Lotniska Chopina

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Warszawy, we współpracy z Policją stolicy, przeprowadzili kolejne inspekcje legalności pobytu cudzoziemców, skupiając się na kierowcach oferujących usługi transportu osób za pomocą aplikacji mobilnych.

Fot. Obraz wygenerowany przez DALL·E 3

Kontrole miały miejsce przed terminalem Lotniska Chopina i były realizowane razem z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W trakcie akcji skontrolowano siedmiu obywateli Gruzji, trzech z Tadżykistanu oraz po jednym z Azerbejdżanu, Białorusi, Uzbekistanu i Ukrainy.

Odkryto czterech cudzoziemców bez odpowiednich dokumentów pobytowych. Komendant warszawskiej Straży Granicznej wszczął postępowania administracyjne, wydając decyzje o obowiązku powrotu i zakazie wjazdu do Polski oraz strefy Schengen dla dwóch obywateli Gruzji i jednego z Tadżykistanu.

Obywatel Uzbekistanu został zatrzymany i przekazany do aresztu, gdzie funkcjonariusze Zespołu ds. Migracji PSG w Warszawie będą kontynuować dalsze działania administracyjne.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]