Nielegalnie doładowywali karty. Zatrzymała ich policja

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mokotowskiej komendy zatrzymali dwie osoby. Kobietę i mężczyznę funkcjonariusze podejrzewają o nielegalne doładowywanie elektronicznych kart podarunkowych. Zabezpieczono komputer, 21 kart służące do przestępstwa oraz środki pieniężne w kwocie 4 tysięcy złotych. Podejrzanym za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

1-62390

Fot. KSP

Policjanci z Komendy Rejonowej Warszawa II zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali mężczyznę i kobietę, podejrzanych o nielegalne doładowywanie kart podarunkowych. Elektroniczne karty umożliwiają bezgotówkowe zakupy w sieciowym sklepie. Do nielegalnego doładowywania kart zatrzymani używali komputera oraz specjalnych kodów, przy pomocy których, doładowywali karty na określone przez siebie kwoty.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą od kilku tygodni mieli informacje, że na terenie Warszawy dokonywane są transakcje kartami doładowanymi poza oficjalnym systemem. Sprawdzając te informacje ustalili, że prawdopodobnie zajmują się tym dwie osoby. Policjanci udokumentowali wszystkie dostępne materiały dowodowe obciążające wytypowanych. W porozumieniu z prokuraturą zostali oni zatrzymani w czwartek.

Szacuje się, że swoją nielegalną działalność prowadzili od końca listopada ubiegłego roku. Wartość wyrządzonych szkód policjanci oceniają nawet na kilka tysięcy złotych. Podejrzani, którzy trafili na przesłuchanie, to 34-letnia Małgorzata F. i 35-letni Marcin F. Oboje usłyszeli zarzuty oszustwa komputerowego i oszustwa, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli środki pieniężne w wysokości 4 tys. złotych.

Fot. KSP

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]