Niemowlę leżało między karaluchami w zadymionym pomieszczeniu! Zatrzymano rodziców!

Zatrzymano pijaną kobietę, która opiekowała się 8-miesięczną córką. Warunki, w jakich przebywało dziecko, określono jako koszmarne!

Fot. Pixabay

Na skutek podjętej interwencji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymano 32-letnią, pijaną kobietę. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na tragiczne warunki, w jakich znalazło się niemowlę.

W pomieszczeniu praktycznie nie było czym oddychać, czuć było unoszące się kłęby papierosowego dymu. Największego szoku policjanci doznali, gdy zauważyli, że z fotela, na którym leżało dziecko, licznie wychodzą karaluchy.

Funkcjonariusze wezwali pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będąca pod wpływem alkoholu matka dziecka próbowała nie dopuścić do oddania córki, twierdząc, że prawną opiekę nad nią sprawuje jej ojciec chrzestny. Mężczyzna był obecny podczas interwencji i podobnie jak kobieta, po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu we krwi.

Niemowlę zostało przewiezione do Pogotowia Opiekuńczego. Za narażenie zdrowia lub życia 8-miesięcznemu dziecku grozi matce do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.