„Nieobecność na mszy w niedziele i w święta nie będzie grzechem”. Wydano komunikat

Kardynał Kazimierz Nycz wydał wczoraj komunikat, w którym przekazał udzielenie dyspensy od uczestnictwa w mszach świętych w niedziele i w święta, na terenie całej Warszawy.

Jak przekazał metropolita warszawski w swoim komunikacie, nieobecność na mszach świętych nie będzie traktowane jako grzech. Od dziś wchodzą w życie dodatkowe obostrzenia. Wszystko ze względu na czerwoną strefę, w której znalazła się Warszawa.

Biuro prasowe archidiecezji warszawskiej przypomina również księżom, którzy odprawiają msze, a także wiernym, aby pamiętali o zasadach sanitarnych podczas pandemii. Chodzi szczególnie o zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa, a także dezynfekcję rąk. Kardynał zwraca również uwagę, że od dziś w kościołach należy zachować dystans 7 metrów kwadratowych na jedną osobę.

Na koniec komunikatu, kardynał za pośrednictwem biura prasowego poprosił o odpowiedzialne zachowanie, modlitwę o ustanie pandemii, ale również  modlitwę o osoby zmagające się z COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c