Nieoficjalnie: Nowy przedmiot w szkole. Jest data

Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki wypowiedział się na temat nowych lekcji historii o których wspominał Jarosłąw Kaczyński przy okazji prezentacji Polskiego Ładu. Zmiany mogą być wprowadzone już od 1 września 2022 roku.

Fot. Pixabay

Zmiany w przedmiotach z zakresu historii zapowiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu Jarosław Kaczyński. Wicepremier mówił o potrzebie rozdzielenia historii na dwa oddzielne przedmioty: historię Polski i historię powszechną.

Teraz te zmiany potwierdza wiceminister edukacji i nauki. Padła też wstępna data.

Chcemy po prostu skupić się w ramach odrębnego przedmiotu; najprawdopodobniej od 1 września 2022 r. ten przedmiot w szkołach ponadpodstawowych zafunkcjonuje. Musimy się do tego po prostu dobrze przygotować, żeby nikt nie stawiał nam zarzutów, że program przygotowany jest na chybcika, nauczyciele nie są przygotowani – powiedział wiceminister Rzymkowski w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c