Nieoficjalnie: Wiceminister zostanie zdymisjonowany?

Jak nieoficjalnie informuje program „Wydarzenia” Polsat News,wiceminister sportu Łukasz Mejza ma zostać zdymisjonowany. Polityk miał w przeszłości założyć firmę, która zachęcała do eksperymentów medycznych ludzi przewlekłe chorych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku. Mandat objął do zmarłej posłance Jolancie Fedak. Natomiast wiceministrem sportu został w październiku z rekomendacji Partii Republikańskiej. Jak podała w ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska, mężczyzna w przeszłości miał firmę medyczną, która która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami.

Leczono między innymi chorych na raka, Parkinsona czy Alzheimera. Łukasz Mejza miał miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów o skuteczności stosowanych przez firmę metod. Metody te jednak, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie,  które jednak uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne.

Mejza zapowiedział, że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji. Natomiast o jego ewentualnej dymisji mówił we wtorek Mateusz Morawiecki. Przekazał, że wszystkie informacje muszą zostać zweryfikowane przez odpowiednie służby i wtedy dopiero zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje. Jednak w środę wieczorem odbyło się spotkanie PiS, podczas którego, według zapowiedzi mediów, jednym z tematów miała być właśnie sprawa Łukasza Mejzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c