Nieruchomości w czasie pandemii. Ceny wzrosły o nawet 20 procent!

Okres pandemii sprzyja coraz wyższym cenom nieruchomości. W ostatnim czasie średnia wartość transakcji wzrosła o nawet 20 procent.

Fot. Pixabay

Podwyżki dotknęły zarówno tych, którzy kupowali mieszkania nowe, jak i kupców nabywających „emkę” z rynku wtórnego.

Jak poinformował Narodowy Bank Polski, za nowe mieszkania w Warszawie płaciło się w pierwszym kwartale bieżącego roku średnio niemal 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy, co jawi się jako ponad 3 procentowa podwyżka względem ostatniego kwartału ubiegłego roku.

Najwyższy wzrost odnotowało Opole – tam transakcja nieruchomościowa wzrosła średnio o prawie 17 procent i osiągnęła poziom 6300 złotych. Tym samym – pod względem stawek – mniejsze Opole wyprzedziło dużo większą Łódź.

Jeśli chodzi o drugie z najdroższych miast, mowa jest o średniej cenie za metr kwadratowy, który wynosi ponad 8700 złotych. Tyle zapłacimy, jeśli zechcemy zamieszkać w Gdańsku. Na trzeciej pozycji uplasował się Kraków ze stawką odrobinę niższą, bo wynoszącą ponad 8300 złotych.

Reasumując, w największych miastach, tj. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź czy Gdańsk mieszkania podrożały o średnio 10 procent, w mniejszych, tj. Lublin, Białystok, Katowice czy Kielce – o około 13.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c