Niesamowita akcja ratunkowa! „Poszukujemy dziecka. Pojawiły się łzy w oczach” Stworzyli Łańcuch Życia! [WIDEO]

Na dzikiej plaży w Nieporęcie wezwano służby po tym, jak dwójka dorosłych i dziecko zniknęli z pola widzenia. Okazało się jednak, że są cali i zdrowi. Nie to jednak, a akcja ratunkowa zasługuje na uwagę i wielkie uznanie!


Plażowicze złapali się za ręce, by utworzyć tzw. łańcuch życia.

Polega to na tym, że po dotarciu do miejsca w którym jest poszkodowany, podaje się mu ręce, a potem inni ciągną, by zadziałać jak żywa lina. Akcja wymagała dużego zgrania wszystkich uczestników za co należą się wielkie brawa.

„Ratownicy kazali wszystkim wyjść z wody, nagle utworzył się pierwszy łańcuch życia, ludzie zaczęli dochodzić do łańcucha, na dzikiej plaży” – relacjonuje nam Pani Edyta, która była na plaży – „Potem łańcuch został utworzony na plaży strzeżonej, przeszliśmy dwa razy, ludzi byli zwarcie i gotowi, dochodziły następne osoby, informacje które do nas dochodziły to, że poszukujemy dziecka, pojawiły się łzy w oczach, przeszliśmy dalej na drugą stronę i tam informacja od ratownika, że osoby które były poszukiwane odnalazły się całe i zdrowe, to byli obywatele Ukrainy, wielki szacunek dla ratowników, nurka, całej ekipy WOPR oraz ludzi”.

Okazało się jednak, że poszkodowani są cali i zdrowi i nie jest potrzebna im pomoc.

Za film dziękujemy Czytelniczce Pauli.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.