Niesamowite zjawisko nad Warszawą. Co to jest?

Kiedy miasto spowiła gęsta mgła, a większość mieszkańców jeszcze spała, Pan Grzegorz szedł do pracy. Zobaczył nad budynkiem dziwne zjawisko, które nazwał „płomiennym mieczem” i postanowił się z nami podzielić fotografią.

Zdjęcie zostało wykonane w okolicach ul. Miedzianej, w stronę Siennej.

Była gęsta mgła więc budynki w oddali były słabo widoczne. Zadzwoniliśmy na straż, by spytać czy w okolicy była jakaś interwencja, ale okazało się, że nic takiego nie miało miejsca.

Jedyne logiczne wyjaśnienie to odblask słońca. Za budynkami można dostrzec budynek Varso. Nowy wieżowiec jest najwyższą konstrukcją w Warszawie oraz całej Unii Europejskiej. Razem z iglicą ma aż 310 metrów wysokości. Varso w momencie rozpoczęcia budowy miał być piątym pod względem wysokości budynkiem w Europie i zarazem najwyższym na terytorium Unii Europejskiej, wyprzedzając (przed opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię) wieżowiec The Shard w Londynie. Docelową wysokość 310 metrów wieżowiec osiągnął 21 lutego 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c