Pijana matka głodziła dzieci. Miała na alkohol, ale nie na jedzenie

Mokotowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która miała pod opieką dwójkę dzieci. 40-letnia Katarzyna B. miała w organizmie 2,75 promila. Dzieci były głodne, bo matka nie zrobiła im obiadu, jak również kolacji. Kobieta usłyszy dzisiaj zarzuty narażenia dzieci na utratę życia lub zdrowia. Za taki czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi również do sądu rodzinnego i nieletnich.

teddy-bear-236809_1280

Tuż przed 21.00 policjanci zostali wezwani na ul. Pytlasińskiego. Zgłaszająca powiadomiła funkcjonariuszy, że matka dwójki dzieci pije alkohol wraz z jej synem. Policjanci sprawdzili sytuację i weszli do bloku. Już na korytarzu spotkali nietrzeźwą kobietę. Za nią z mieszkania wyszli dwaj mężczyźni – również pijani. Policjanci zapytali 40-letnią Katarzynę B. o dzieci. Kobieta stwierdziła, że od południa pije alkohol i nie widziała się z nimi. Funkcjonariusze weszli do mieszkania kobiety i zastali tam jej 14-letnią córkę. Nieopodal bloku policjanci znaleźli jej 13-letniego syna. Oboje mówili, że są głodni, bo matka nie zrobiła obiadu, nie mówiąc o kolacji, a lodówka jest pusta.

Policjanci odnotowali, że mieszkaniu panuje ogólny bałagan i niesamowity smród. W rozmowie z dziećmi wyszło na jaw, że jeśli one nie posprzątają mieszkania to matka na pewno tego nie zrobi. Wielokrotnie prosili ją, by nie piła, ale to nic nie daje.

Katarzyna B. została zatrzymana i przewieziona do komendy przy Malczewskiego. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta noc spędziła w policyjnej izbie zatrzymań. Dzieci zostały przewiezione do pogotowia opiekuńczego.

Kobieta dzisiaj usłyszy zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo dzieci, nad którymi ma obowiązek opieki. Sprawa trafi również do sądu rodzinnego.

Źródło: policja.waw.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.