Nietrzeźwa matka usnęła w restauracji. Jej 6-letnia córka wyszła wtedy na ulice!

Zarzut narażenia 6-letniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia usłyszała zatrzymana przez policjantów z Bemowa 28-letnia matka. Kobieta usnęła pijana w restauracji, w tym czasie dziewczynka samowolnie oddaliła się w kierunku ruchliwej ulicy. Od razu uwagę na to zwrócili pracownicy restauracji oraz przechodnie, którzy zaalarmowali Policję. Za to przestępstwo może grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Przed 22 policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali informację o tym, że pijana matka opiekuje się 6-letnią córeczka. Od razu pojechali na miejsce, gdzie ustalili okoliczności tej sytuacji. Okazało się, że kobieta będąc w restauracji, mając pod opieką dziecko, wcześniej spożywała alkohol i w końcu usnęła. Dziewczynka próbowała ją obudzić, kiedy to nie przyniosło efektu, wyszła roztrzęsiona z restauracji. Pracownicy restauracji od razu zwrócili na to uwagę i zaalarmowali patrol Policji. Włączyli się przechodnie, którzy zauważyli dziewczynkę idącą ścieżką rowerową w pobliżu ruchliwej ulicy.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma promil alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny, kobieta została zatrzymana. Dalsze czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzana usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Sprawą zajmie się również wydział profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, który przekaże materiały do sądu rodzinnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.