Nietrzeźwy obywatel Ukrainy z zakazem prowadzenia pojazdów złapany za kółkiem

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyznę kierującego w stanie nietrzeźwości autem. Podczas kontroli okazało się, że 27-letni obywatel Ukrainy jest objęty zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, nałożonym przez sąd w związku z poprzednim przestępstwem drogowym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz ponowie stanie przed sądem, który tym razem może go skazać na karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Przez cały okres świąteczny policjanci w całym kraju prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie”. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Policjanci sprawdzali i sprawdzają również uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami.

W drugi dzień świąt około godziny 8:00 na Alei Wilanowskiej w Warszawie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Audi. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał on ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że pił alkohol poprzedniego dnia i był przekonany, że jest już trzeźwy.

W trakcie kontroli okazało się, że to nie pierwszy tego rodzaju konflikt z prawem kierującego. Miał on już aktywny zakaz sądowy na prowadzenie pojazdów mechanicznych w związku z tym, że kilka miesięcy wcześniej był zatrzymywany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 27-latek trafi do policyjnego aresztu.

Teraz mężczyznę czeka rozprawa sądowa, podczas której może usłyszeć wyrok skazujący go nawet na 5 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c