Nietypowa interwencja policji. Chirurg miał przeprowadzić skomplikowaną operację. Utknął w korku

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili wczoraj służbę na drodze krajowej numer 79 pilotowali przez 50 kilometrów samochód lekarza. Mężczyzna spieszył się na pilną, skomplikowaną operację do jednego z warszawskich szpitali.

Fot. Policja

Przed 11.00 policjanci z piaseczyńskiej drogówki, którzy pełnili służbę na drodze krajowej numer 79 zostali poinformowani przez jednego z kierowców, który był lekarzem, że możliwie jak najszybciej musi dotrzeć do szpitala w związku z potrzebą przeprowadzenia  pilnej, skomplikowanej operacji. Na jego pomoc czekała 75-letnia pacjentka. Każda minuta zwłoki stanowiła zagrożenie dla jej życia.

Policyjna załoga w składzie st. sierż. Marlena Majcher i mł. asp. Piotr Szczepański natychmiast o zaistniałej sytuacji poinformowała oficera dyżurnego. Ten podjął decyzję o pilotażu samochodu lekarza do szpitala. Trasa policyjnego pilotażu przebiegła z  miejscowości Coniew do centrum Warszawy i wyniosła 50 km.

Z informacji policji wynika, że lekarz dotarł na czas i przeprowadził operację, zapewniając właściwą pomoc 75-latce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c