Nietypowe objawy koronawirusa, o których warto wiedzieć

Najczęściej kiedy słyszymy o koronawirusie, myślimy o takich objawach jak gorączka, duszności czy kaszel. Ale Centrala Kontroli i Prewencji Chorób opracowała listę nowych objawów, na które należy zwrócić uwagę. Niektóre są bardzo nietypowe. 

Fot. Pixabay

Te objawy nie występują u każdego, ale w pojedynczych przypadkach mogą się pojawić. Portal Onet przyjrzał się tym najbardziej nietypowym. I tak okazuje się, że z nieznanych przyczyn, z powodu koronawirusa zaczynają wypadać włosy. Według New York Times może to być spowodowane stresem, kiedy organizm walczy z wirusem. Innym przykładem jest zapalenie spojówek. Zaróżowione oczy to zaraźliwa infekcja wirusowa, na którą trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Jak mówią najnowsze badania, w oku wirus potrafi przeżyć bardzo długo.

Innym objawem uznanym za nietypowy, jednak w ciągu ostatniego czasu coraz więcej osób go ma, to utrata zapachu i smaku. Nie wiadomo również dlaczego tak się dzieje, ale najczęściej utrata zmysłów węchu i smaku pojawia się na początku zakażenia COVID-19. Natomiast również pojawić się może utrata słuchu, szczególnie pod koniec chorowania na koronawirusa. Może utrzymywać się nawet do 8 tygodniu po polepszeniu się zdrowia.

Również na początku, szczególnie u młodych osób pojawiają się wysypki i przebarwienia. Jak tłumaczą lekarze, takie objawy zazwyczaj pojawiają się kiedy mamy do czynienia z lekkim przeziębieniem. Wirus SARS-CoV-2 atakuje też układ pokarmowy. W niektórych przypadkach może pojawić się biegunka i wymioty. Jedno z europejskich badań mówi również o zakrzepach krwi, które pojawiają się wraz z chorobą. Mogą one się oderwać i dotrzeć do serca, płuc czy nawet do mózgu. Szczególnie podczas koronawirusa można zauważyć skrzepy krwi w większych żyłach nóg. Dlatego każdą dolegliwość warto dokładnie sprawdzić, aby wyeliminować ryzyko zakażenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c