Nieuczciwi przewoźnicy skontrolowani i ukarani

Fot. Finda.Photo

Fot. Finda.Photo

To były długie noce. Pracownicy Urzędu m.st. Warszawy wraz ze służbami w nocy z 17 na 18 i 18 na 19 kwietnia prowadzili współdziałania kontrolne pod kątem weryfikacji legalności prowadzenia przewozu osób samochodem osobowym i taksówką na terenie stolicy.

Wspólne kontrole prowadzone były przez urzędników ratusza, a także Policję, Urząd Kontroli Skarbowej oraz Straż Miejską m.st. Warszawy. Przeprowadzono 160 kontroli, podczas których aż w 106 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Wśród najczęściej ujawnianych uchybień wymienić należy:

kierowanie pojazdem przez kierowców, którzy nie zdali egzaminu z przepisów i topografii miasta;
wykonywanie transportu drogowego osób taksówką bez licencji;
wykonywanie transportu taksówką pojazdem niewpisanym do licencji;
brak kasy fiskalnej;
brak prawa jazdy (zatrzymane za punkty karne oraz wyrokiem sądu za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu).
W trakcie prowadzonych działań zatrzymano również kilka dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów, a także ujawniono kierowcę posługującego się podrobionym identyfikatorem.

Podczas działań kontrolnych stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym na kwotę 36 000 zł.

Oprócz naruszeń ustawy o transporcie drogowym, wystawiono 100 mandatów karnych na kwotę 19 080 zł za naruszenia ustawy prawo o ruchu drogowym, przepisów karno-skarbowych i przepisów prawa miejscowego. Skierowano również siedem wniosków do sądu o ukaranie.

Źródło: UM Warszawa

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.