Niezaszczepieni bez wstępu do sklepów i do pracy? Jest propozycja zmian przepisów

Konfederacja „Lewiatan” zaproponowała zmiany w przepisach. Związek pracodawców chce, by wprowadzić możliwość zakazu wstępu niezaszczepionych do zakładów pracy i do sklepów.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Pracodawcy boją się kolejnych lockdownów. Dla wielu oznacza to po prostu bankructwo. Przedsiębiorcy domagają się konkretnych rozwiązań, które uchronią gospodarkę przed kolejnym zamknięciem. Szczepienia są obecnie jedyną ochroną przed Covid-19. Obecnie problemem nie jest już brak szczepionek, a brak chętnych osób do szczepienia.

Serwis money.pl podaje, że Konfederacja „Lewiatan” zrzeszająca ponad 4100 firm zatrudniających ponad milion osób zaproponowała rządowi dwa rozwiązania prawne. Dawałyby pracodawcom możliwość „niewpuszczania do zakładów pracy niezaszczepionych pracowników oraz nieprzyjmowania takich osób w sklepach”. Pierwsze rozwiązanie ma za zadanie zminimalizowanie ryzyko zakażenia się pracowników i przestoju w pracy. Drugie rozwiązanie miałoby za zadanie chronić całość społeczeństwa. Ten zapis jest najbardziej kontrowersyjny, bowiem każdy musi robić zakupy i ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c