Niezwykła akcja duchownych. Wyrażają oburzenie po słowach o. Rydzyka [WIDEO]

Wielu duchownych stanęło po stronie ofiar pedofilii i nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim. Ich wyrazem jest najnowszy film.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem – mówił o. Tadeusz Rydzyk podczas obchodów rocznicy założenia Radia Maryja.

Po tej wypowiedzi, a także innych, które padły z ust duchownego, wybuchła fala oburzenia. Ponieważ głos w tej sprawie zabrał nawet sam episkopat domagając się od duchowego wyjaśnień, redemptorysta wydał oświadczenie z przeprosinami i stwierdził, że został źle zrozumiany.

„Uważam, że w zaistniałej sytuacji, a mam tu na myśli niegodne chrześcijanina słowa o. T. Rydzyka, wypowiedziane w ostatnią sobotę, trzeba okazać szacunek osobom skrzywdzonym przez Kościół oraz wesprzeć abp Wojciecha Polaka i pokazać, że Kościół ma inną twarz niż tylko ta o. Rydzyka” – napisał z kolei na swoim profilu na Facebooku o. Paweł Gużyński z zakonu Dominikanów.

Zaproponował też innym duchownym nagranie krótkiej wypowiedzi, a skutek tych prac można znaleźć w poniższym filmie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c