Niezwykła para muzyków na Trakcie Królewskim

Idąc Starym Miastem w kierunku Krakowskiego Przedmieścia dostrzegliśmy wczoraj parę ulicznych artystów,  a przy nich dużą liczbę słuchaczy. Po pięknym koncercie postanowiliśmy podejść i porozmawiać. Okazało się, że za muzykami stoi historia równie poruszająca, jak ich muzyka.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Ola i Taras dobrze mówią po polsku, choć oboje wychowali się we Lwowie. Kiedy za wschodnią granicą rozpętało się piekło, postanowili poszukać dla siebie miejsca w Polsce. Niestety zapłacili za to słoną cenę. Mieszkając w naszym kraju, pozbawili się możliwości odwiedzin rodziców, którzy mieszkają na okupowanym przez Rosjan Krymie.

Byli już w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i właściwie każdym większym mieście w Polsce, ale najbardziej spodobała im się jednak Warszawa. Posłuchajcie, jak grają. Nie bez powodu zgromadzili wokół siebie szeroką widownie!

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.