"Niezwykle urodziwa" syrenka na Spacerowej 12

Widzieliście już to „cudo”? Istnieje już od dwóch lat, ale niewielu wie, jaka jest historia artysty, który je namalował. A namalował nie byle kto, bo Fuzi UVTPK, pionier nurtu Ignorant Style.

Mural Syrenki na ul. Spacerowej 12. Fot. fuzi-uvtpk.com

Mural Syrenki na ul. Spacerowej 12. Fot. fuzi-uvtpk.com

Rano, Portal Warszawski odświeżył temat urodziwej Syrenki na Spacerowej więc postanowiliśmy sprawdzić, kto jest jej autorem i poznać jego historię. Mural widzieliśmy nieraz, ale nigdy nie zastanawialiśmy się, kto go nabazgrał. Syrenka jest brzydka, jak diabli, bo i sam styl ma być koślawy i brzydki. Fuzi nie przewidział, że może tym kogoś urazić, bo Syrenka jest jednak symbolem Warszawy, miasta, które ma nie byle jaką historię i nie byle gdzie symbol ten był wykorzystany.

O Fuzi głośno jest głównie w jego rodzimej Francji. Tam właśnie szlifował swój styl, który szybko zaczął być kopiowany w całej Europie. Jest ekscentrykiem. Takimi samymi, równie koślawymi tatuażami dziara swoich klientów w metrze, w parkach, na peronach czy w pubach nigdy nie korzystając ze studia i ignorując wszystkie zasady zdrowego rozsądku i higieny. Stworzył też linię ciuchów sygnowanych swoim nazwiskiem.

Czy jest artystą? Niech na to pytanie odpowie sobie każdy. Na pewno jego styl jest specyficzny, ale tej syrenki nie możemy sobie darować.

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]