Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej już dziś! Byliśmy na miejscu!

Ulica Ząbkowska to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc po prawej stronie Wisły. Pełne restauracji, pracowni artystycznych, ale też warsztatów rzemieślniczych czy sklepów ze starociami. Wzdłuż tej drogi codziennie tętni życie, dlatego pozytywnej energii z pewnością nie zabraknie też 7 września, podczas największego wydarzenia plenerowego tego lata na Pradze-Północ.

Organizowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ „Noc Pragi” wystartuje o godzinie 16.00. Rozpocznie ją koncert zespołu Masters, jednego z najpopularniejszych przedstawicieli muzyki tanecznej. Godzinę później usłyszymy Dede Negrę, która przebojem wchodzi do polskich klubów. Tuż po 18 na scenie zameldują się Poparzeni Kawą Trzy, których nie trzeba przedstawiać. O tym, kto był dla nich wszystkim usłyszała cała Polska. Z kolei kolejnego wykonawcę, Baranovskiego, Polacy mieli szansę poznać podczas występów w Voice of Poland i zespole Xxanaxx. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. O 20.45 na scenie pojawi się Grubson wraz z livebandem. To jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, trafiający do szerokiej publiczności. Niedawno przebił barierę 100 milionów wyświetleń na portalu Youtube.

Praskie wydarzenie to nie tylko koncerty na głównej scenie. Na Bazarze Różyckiego odbędzie się II edycja festiwalu muzycznego SAY IT LOUD. Niszowi artyści, którzy są na początku swojej muzycznej drogi dostaną możliwość sprawdzenia się w profesjonalnych warunkach. Ciekawe propozycje przygotowali też partnerzy wydarzenia. Animacje, wata cukrowa czy konkurs wiedzy o Warszawie z finałem na scenie to tylko część z dodatkowych atrakcji.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją wydarzenia od piątku, 6 września od godz. 20.00 do niedzieli, 8 września do godz. 5.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Ząbkowska, na odcinku od ul. Targowej do ul. Markowskiej. W tym czasie swoje trasy zmienią autobusy linii: 138, 170, 338, N16 i N66.

Wyłączona z ruchu będzie również ul. Brzeska pomiędzy ul. Białostocką a Kijowską. Ponadto na ulicach Ząbkowskiej (na odcinku Targowa – Nieporęcka) i Brzeskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc ul. Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.