Nocna prohibicja w Warszawie? Tego chce wiceprezydent miasta

Wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra nie rozumie potrzeby korzystania z całodobowych sklepów. Chce, aby w mieście została wprowadzona prohibicja nocna. O szczegółach informuje „Gazeta Wyborcza”. 

Fot. Pixabay

Trzy lata temu samorząd miasta otrzymał możliwość podejmowania decyzji o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy. Wszystko na mocy nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Teraz ten temat podjęty został przez zastępczyni prezydenta stolicy Aldonę Machnowską-Górę.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wiceprezydent miasta skomentowała, że uważa, że jest najwyższy czas, by wrócić do dyskusji o zamknięciu całodobowych sklepów z alkoholem. Jej zdaniem kupowanie go np. o drugiej w nocy, jest zbędne.

Dlatego apeluje o wprowadzenie prohibicji nocnej. Jak dodaje „Wyborcza”, radny Jarosław Szostakowski również popiera ograniczenie handlu alkoholem. Jednak póki co nie było na ten temat mowy. Niewykluczone jednak, że jeśli samorząd podejmie taką decyzję, głosowanie w tej sprawie mogłoby mieć miejsce podczas najbliższej sesji Rady Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c