Notowania KO wystrzeliły w górę! „Efekt Tuska”?

Nowy sondaż United Surveys sporządzony na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” bada pierwsze reakcje po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Jest kilka niespodzianek.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Notowania Koalicji Obywatelskiej rzeczywiście się poprawiły, jednak Prawo i Sprawiedliwość nic na tym nie straciło. Największym „poszkodowanym” tej sytuacji jest Polska 2050 Szymona Hołowni, ktora zaliczyła spory spadek poparcia.

Na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, a więc Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina. Rządzący mogą liczyć na 33 proc., co oznacza stabilną pozycję bez wzrostów i bez spadków.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z popraciem 18,6 proc., co jest wyraźną poprawą od czasu ostatnich sondaży. Podium zamyka Polska 2050 na którą chce głosować 16,6 proc. respondentów. W szczycie, przed powrotem Donalda Tuska, partia Szymona Hołowni miała w notowaniach nawet 22 proc. poparcia.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (7,8 proc.), Konfederacja (7 proc.) oraz Koalicja Polska (6 proc.).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c