Nowa lista miejsc z zakazem lotów opóźniona. Ma obowiązywać od 1 września

Portal Wirtualna Polska potwierdziła informacje dotyczące wprowadzenia nowych krajów z zakazem lotu z Polski. Ma ona obowiązywać od 1 września.

Fot. PIxabay

Ze względu na to, że wiele osób podróżuje i jest w krajach, które mogą objąć nowe zakazy lotów, decyzja o przekazaniu informacji została odłożona do 1 września.

„Chcemy, żeby Polacy mogli wrócić z wakacji i żeby ich to nie zaskoczyło”

-przekazał w rozmowie z WP szef CIR, Tomasz Matynia.

Do tej pory większość państw, które znalazły się na liście, znajdowały się poza Europą. Jednak przez coraz większą liczbę zachorowań w krajach europejskich, władze musiały podjąć dodatkowe kroki. Będzie zakaz lotów do państw, w których ryzyko związane z COVID-19 jest największe.

Na liście ma się pojawić między innymi: Wenezuela, Gibraltar, Monako, Belgia, Hiszpania, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Filipiny, Gambia, Indie, Liban, Malta, Namibia, Paragwaj, San Marino, Rumunia, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wyspy Dziewicze USA i Wyspy Owcze.

Z listy mają zniknąć Chiny, Rosja, Singapur,  Serbia czy Gabon.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c