Nowa odmiana COVID-19! Może być niewykrywalna przez masowe testy!

Ministerstwo Zdrowia we Francji przekazało informację, że pojawił się nowy szczep koronawirusa, który nie jest wykrywany w masowo używanych testach! Teraz niezbędne są dalsze analizy, które pomogą zidentyfikować nową mutacje COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej mutacji wirusa SARS-CoV-2, którą zauważono u 80 pacjentów jednego ze szpitali w miejscowości Lannion, w północno-zachodniej części kraju.

Aby móc bardziej szczegółowo zidentyfikować nową mutację, należy przeprowadzić dalsze analizy. Póki co nie wiadomo czy jest ona bardziej zaraźliwa od oryginalnej wersji wirusa, a także od znanych już nam odmian COVID-19, czyli brytyjskiej, pochodzącej z RPA i z Brazylii. Nie ma również informacji czy szczepionki stosowane do tej pory są równie skuteczne w tym przypadku.

Co najgorsze, zdaniem Francuzów, nowy wariant nie jest wykrywany w masowo stosowanych testach na COVID-19. Aby potwierdzić zakażenie trzeba było wykonać dokładniejsze testy, polegające na sekwencjonowaniu genomu koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c