Nowa odmiana koronawirusa! „Potrójny mutant” !

Niemieckie media poinformowały o wykryciu nowej mutacji koronawirusa w kraju. Jak uważają naukowcy, jest to połączenie trzech wariantów: brytyjskiego, południowoafrykańskiego i brazylijskiego. To pierwszy taki przypadek.

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nową mutacją. Jak przekazują lokalne media odmianę zauważono podczas rutynowej kontroli w centrum testowym na lotnisku w Berlinie. Jest to pierwszy taki przypadek w kraju.

Jak się okazuje, nowa odmiana COVID-19 to połączenie trzech znanych już mutacji koronawirusa. Chodzi o wersję brytyjską, południowoafrykańską i brazylijską. Naukowcy nazwali ją „potrójnym mutantem”.

Niewykluczone, że wariant ten jest dużo bardziej zaraźliwy. Nowy wariant koronawirusa zawiera mutację E484K białka kolca, co ułatwia wirusowi ochronę przed atakami ze strony systemu odpornościowego. Potrzeba więc też badań, które mogłyby sprawdzić czy na tę mutację działają obecne szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c