Nowa ścieżka rowerowa budzi emocje na Grochowie. Mieszkańcy podzieleni

„Jeśli zastanawialiście się dlaczego nie można normalnie dojść z przystanku na osiedle Majdańska to życzliwie informujemy, że Zarząd Dróg Miejskich Warszawa właśnie robi tam niezbędna w tym miejscu ścieżkę rowerową. Oczywiście ścieżka będzie miała tylko jakieś 300 metrów od ul. Grenadierów do ul. Męcińskiej 😛 Żeby było jeszcze weselej Męcińska i Czapelska w ramach tego genialnego projektu staną się dwukierunkowe dla rowerów” – pisze fanpage Grochów. Praga Południe.

Mieszkańcy osiedla Majdańska skarżą się, że trwająca obecnie budowa ścieżki rowerowej utrudnia im dojście do swoich domów od przystanku autobusowego. Rzeczywiście na zdjęciach doskonale widać, że budowa zajęła nie tylko trawnik, ale i znaczna część chodnika.

Smaku dodaje sprawie fakt, że ulica Męcińska gdzie ludzie chodzą piechotą na bazarek jest prawie całkowicie zastawiona przez samochody i liczne interwencje straży miejskiej w tym miejscu nie poprawiają sytuacji od lat.

„Czapelska to jest tak wąska, ze jak obstawią ją zaparkowane samochody ze słojami, to jest miejsce na szerokość jednego auta i po pół metra chodnika dla pieszych. To gdzie oni chcą tam jeszcze rowery wpuścić? A dalej co, ścieżkę puszczą jeszcze kosztem chodnika aż do ronda?” – pyta Pan Tomasz.

Przejście z wózkiem po chodniku jest niejednokrotnie niemożliwe. Co stanie się, kiedy zwiększy się w tym miejscu ruch rowerów i gdzie mają podziać się piesi?

Są jednak i tacy, którym pomysł przypadł do gustu:

„I bardzo dobrze ten odcinek jest nieprzejezdny dla rowerów i hulajnóg tak samo jak cześć po drugiej stronie alei a może przy okazji naprawia ten dziurawy chodnik. Chociaż słupków nie stawiają” – pisze Pan Piotr.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c