Nowa siedziba Teatru Żydowskiego

W Warszawie przy ulicy Kasprzaka 22, czyli tam gdzie do tej pory znajdowała się legendarna scena teatralna Teatru na Woli, ma teraz mieć siedzibę Teatr Żydowski. 

Fot. Pixabay

Budynek przy ulicy Kasprzaka 22 był zawsze kojarzący się mocno z kulturą. To tam była słynna scena teatralna Teatru na Woli. Wcześniej w tym miejscu istniało między innymi kino „Mazowsze”. W latach 80-tych do Teatru na Woli został przyłączony Teatr Kwadrat. Chwilowo również istniała tam siedziba Teatru Narodowego.

Po modernizacji teatr stanie się teraz siedzibą Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich. Od 2016 roku bowiem nie posiada on stałego miejsca, gdzie artyści mogą występować. W 2017 roku rozebrano jego siedzibę znajdującą się przy Placu Grzybowskim.

Do końca 2020 roku Teatr Dramatyczny ma wynajmować dodatkową przestrzeń w Pałacu Kultury, który wynajmie tam przestrzeń biurową i swój repertuar, a na Kasprzaka 22 przeniesie się Teatr Żydowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c