Nowa wiceminister zdrowia. Media wytykają jej kontrowersyjne zakupy

Anna Goławska została powołana na nową wiceminister zdrowia. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanowiska. Między innymi ona brała udział w kontrowersyjnych zakupach bezużytecznych testów i respiratorów. 

Fot. Piotr Molecki/East News

Anna Goławska została powołana na stanowisko wiceminister zdrowia. Zastępuje urzędującego do tej pory Janusza Cieszyńskiego i odpowiadać na między innymi za informatyzację.

„Gazeta Wyborcza” wytyka nowej wiceminister zdrowia dwa kontrowersyjne zakupy, w których brała udział. Pierwszy z nich dotyczy „Afery respiratorowej”, która ciągnie się już od wiosny. Jak się okazało, sprzęt został dostarczony nie w całości. Do szpitali dostarczono jedynie 200 sztuk, a dodatkowo Ministerstwo Zdrowia nie odzyskało reszty pieniędzy z zakupów. Gazeta wylicza straty na prawie 60 milionów złotych.

Drugi zakup dotyczył testów na COVID-19. „Gazeta Wyborcza” opisuje ekspertyzę Państwowego Zakładu Higieny, z której wynika, że skuteczność zakupionych testów była bardzo niska. Stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta dawała czułość w wyniku zaledwie 16%. Kupiono takich testów milion, za kwotę 30 milionów dolarów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c