Nowe 500 plus? Jest pomysł na wsparcie pracowników

Federacja Przedsiębiorców Polskich oczekuje od rządu pomocy dla swoich pracowników. Zasugerowali wypłacanie kwoty 530 złotych, które pokryłoby koszty codziennych posiłków. 

Fot. Shutterstock

Obecnie pracodawca może pokryć posiłki i artykuły spożywcze, przy użyciu kart lub bonów. Zwolnienie ze składek dotyczy natomiast tylko do kwoty 190 złotych miesięcznie, co na dzień wynosi zaledwie około 9 złotych. Taki limit jest wciąż niezmienny od 2004 roku.

Federacja Przedsiębiorców Polskich wpadła na pomysł, aby wprowadzić 500+ dla pracowników. Swoją sugestię pokierowała już do rządu. Kwota nie miałaby być objęta oskładkowaniem na ubezpieczenie społeczne czy PIT i miałaby wynieść dokładnie 560 złotych.

Jak tłumaczy FPP, takie działania wpłyną pozytywnie na zdrowie Polaków, ale również przyniesie to korzyść skarbowi państwa poprzed wpływy z VAT I CIT. Zabezpieczy to wydawanie pieniędzy jedynie na terenie Polski, pracownicy będą mieli dodatkową siłę nabywczą, a zatrudniający element motywacyjny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c