Nowe buspasy od przyszłego tygodnia: ułatwienia dla pasażerów czy utrudnienia dla kierowców?

buspas

Pomimo wprowadzenia dodatkowych linii autobusowych pasażerowie wybierający komunikację miejską nadal borykają się z tymi samymi problemami: korkami. Pasażerowie wolą pojechać nawet trochę dłuższą trasą, ale wybrać np. tramwaj, który na utrudnienia nie natrafi. Dlatego ratusz planuje wytyczyć nowe buspasy.

Rozważamy opcję, aby buspas powstał w Al. Jerozolimskich od ronda de Gauille’a do zjazdu na Wał Miedzeszyński i dalej na samym Wale aż do Trasy Łazienkowskiej. Buspas powstałby również w odwrotnym kierunku – powiedział w rozmowie z reporterem TVN24, Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Wszelkie koncepcje będą omawiane w ten weekend. Jedno jest pewne: nowy buspas to jeden pas mniej dla pozostałych kierowców. Będą oni mieli bowiem jeden pas mniej, co przy obecnym natężeniu ruchu będzie skutkowało paraliżem stolicy. Rozwiązaniem może być odblokowanie ruchu dla kierowców na moście Śląsko-Dąbrowskim, ale ratusz nie chce się na to zgodzić.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.