Nowe dane na temat dobowej liczby zakażeń. „Trend niestety się utrzymuje”

Dziś wiceminister zdrowia w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski mówił o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zaznaczył, że trend się niestety utrzymuje. Oznacza to, ze dziś ponownie potwierdzonych zostanie minimum 8 tysięcy przypadków. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Dziś w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski gościem był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pytany o dobową liczbę zakażeń koronawirusem wskazał, że niestety trend wciąż się utrzymuje. Zaznaczył, że dziś wysokiego wzrostu nie będzie, ale będzie podobnie jak wczoraj. Oznacza to, że możemy spodziewać się co najmniej 8 tysięcy nowych przypadków.

Przypomnijmy, wczoraj Ministerstwo Zdrowia odnotowało 8 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło aż 133 osób z wirusem SARS-CoV-2. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, pojawiają się wciąż obawy o to, czy znów nie wrócą obostrzenia. We wtorek Adam Niedzielski zapewnił, że póki co nie ma takich planów.

Słowa ministra zdrowia potwierdził dziś Waldemar Kraska, który tłumaczył, że decyzje o restrykcjach są podejmowane z dużą ostrożnością, bo lockdowny są „zabójcze dla gospodarki”. Wskazał, że ewentualne restrykcje mogłyby być wprowadzone regionalnie. Wiceminister dodał, że podczas piątkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się dyskusja na ten temat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c