Nowe decyzje w sprawie obostrzeń. Niedzielski podał termin

Decyzje w sprawie nowych obostrzeń mają zapaść w środę lub w czwartek po świętach.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

„Nowe obostrzenia zostaną ogłoszone w najbliższą środę 7 kwietnia lub w czwartek 8 kwietnia” – powiedział w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie ujawnił jednak czego mają dotyczyć.

Jak wyjaśnił, dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Zaznaczył jednak, że na ostateczne wyniki trzeba poczekać do okresu poświątecznego. „Okres świąteczny powoduje zaburzenia sprawozdawcze” – tłumaczy.

To właśnie od tych liczb zależy to czy wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Póki co do 9 kwietnia zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw, a także hotele, kina, teatry, obiekty kultury i obiekty sportowe. Zamknięte są też sklepy w galeriach handlowych oprócz m.in. sklepów spożywczych, sklepów z artykułami dla zwierząt, drogerii i aptek, salonów prasowych i księgarni. Nadal zamknięte pozostają siłownie i restauracje, które mogą wydawać jedzenie na wynos i w dowozie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c