Nowe fotoradary w 2020 roku. Mamy listę… całego jednego

Do 2021 roku w całej Polsce będzie kontrolowanych w sumie kilkadziesiąt miejsc więcej. W stolicy powstanie cały jeden fotoradar, a w okolicach kolejne dwa.

Fot. Shutterstock

Jak pisze Główny Inspektorat Transportu Drogowego w ramach projektu zostanie zakupionych 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 26 fotoradarów i 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości zainstalowanych w nowych lokalizacjach.

Liczba skrzyżowań, które nadzoruje GITD, zwiększy się o 30, ponadto wideodetekcją objętych zostanie 5 przejazdów kolejowych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach, w których nie jest możliwy montaż stacjonarnych urządzeń rejestrujących, m.in. z przyczyn technicznych, liczba przenośnych urządzeń rejestrujących zwiększy się o 11.

W Warszawie zamontowany będzie tylo jeden nowy fotoradar. Wybrano miejsce pomiędzy węzłem południowej obwodnicy Warszawy, a skrzyżowaniem z ul. gen. Sosnkowskiego w Ursusie. Jeden przewidziano również Łazach, na krajowej „siódemce” oraz jeden w Grójcu przy ul. Mogielnickiej 32.

Instalacje nowych urządzeń rejestrujących rozpoczną się w IV kwartale 2020 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.