Nowe informacje o stanie zdrowia Łukasza Szumowskiego. Były minister zdrowia zmagał się z koronawirusem

Łukasz Szumowski był zakażony koronawirusem. Z powodu złego stanu zdrowia został przewieziony do szpitala. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Łukasz Szumowski z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został przewieziony do szpitala MSWiA. Wirus SARS-CoV-2 u byłego ministra zdrowia wzbudzał kontrowersje, ponieważ minister już raz miał mieć potwierdzony wynik testu na COVID-19, kilkanaście dni wcześniej.

Jak wtedy tłumaczył, poprzedni wynik musiał być fałszywie dodatni, co przy tak czułej metodzie może się zdarzyć. W późniejszym czasie, oprócz byłego ministra, pozytywne wyniki testów miały również otrzymać osoby z jego rodziny. Obecnie Szumowski jest już w domu i czuje się dobrze.

Przekazano natomiast jak wyglądał jego pobyt w szpitalu. „Super Express” informuje, że miał on kartotekę z czerwoną gwiazdką. Oznaczało to, że absolutnie nikt, poza jego lekarzem prowadzącym, nie miał wglądu do jego badań. Dodatkowo, aby wejść do sali, w której leżał, trzeba było posiadać specjalny kod.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c