Nowe obostrzenia już w tym tygodniu? Jest możliwy scenariusz!

Radio RMF FM informuje o możliwych obostrzeniach, które mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu. Wśród nich jest między innymi powrót do noszenia maseczek w otwartej przestrzeni. Co jeszcze?

Fot. Warszawa w Pigułce

Ministerstwo Zdrowia zapowiadało, że jeśli dzienna liczba zakażeń będzie powyżej 1 tysiąca, wtedy rząd będzie myślał o wprowadzeniu obostrzeń. Dziś liczba przypadków zakażeń koronawirusem jest dość mała, bo wyniosła 421. Lecz zdaniem ekspertów już w tym tygodniu możemy spodziewać się dużo wyższego wyniku.

Jak donosi dziennikarz Michał Dobrołowicz z radia RMF FM, mogą też pojawić się pierwsze regionalne obostrzenia. Gotowość rządu do takiego kroku potwierdziła także wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk. Dodała, że cały czas prowadzone są konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń wprowadzanych w razie wzrostu zakażeń w czwartej fali pandemii.

Zdaniem reportera RMF FM wśród możliwych obostrzeń wprowadzonych w tym tygodniu rozważane są ograniczenia zgromadzeń i imprez oraz wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w otwartych przestrzeniach.  Dodatkowo, miałyby zostać wprowadzone ostrzejsze limity dla niezaszczepionych. Póki co Ministerstwo Zdrowia nie skomentowało jednak doniesień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c