Nowe opłaty za wywóz śmieci. W Warszawie najdrożej. Zapłacicie nawet 130 zł

Spółdzielnie informują lokatorów o podwyższeniu opłatach za czynsze. Ceny zostały nieznacznie podwyższone, oprócz jednej, gdzie podwyżka jest już znaczna. Chodzi o wywóz śmieci.

Fot. Pixabay

Od lutego wchodzi w życie nowa opłata śmieciowa. Opłaty za wywóz śmieci są w Warszawie najwyższe w kraju. Wynoszą one 94 zł za dom jednorodzinny i 65 zł za mieszkanie.

Powyższy cennik to kwoty z bonifikatą. Przysługują mieszkańcom tylko wtedy, gdy segregują śmieci. Gdy pomylą się przy segregacji lub zrobi to sąsiad, stosuje się odpowiedzialność zbiorową. Wszyscy mieszkańcy zapłacić będą musieli podwójną stawkę. Oznacza to, że możemy zapłacić nawet 130 zł.

Warszawa jest najdroższym dużym miastem jeżeli chodzi o odbiór odpadów. W Krakowie opłaty wynoszą 26 zł (odpady segregowane) i 39 zł (niesegregowane), a we Wrocławiu natomiast stawki się nie zmienią. W Poznaniu natomiast opłaty wynoszą 14 zł zł (odpady segregowane) i 30 zł (niesegregowane), ale tutaj obowiązuje stawka nie od lokalu, a od osoby. Rodziny zapłacą więc w Poznaniu więcej, ale tylko pod warunkiem, że w lokalu mieszka przynajmniej dwójka rodziców z trójką dzieci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.