Nowe pokazy fontann na Podzamczu!

Multimedialny Park Fontann, fot. Wikipedia

Multimedialny Park Fontann, fot. Wikipedia

Nowy pokaz „Świateł Wody” już w piątek, 1 maja o godz. 21.00. „Światła wody” w Multimedialnym Parku Fontann został przygotowany przez Stołeczną Estradę na sezon 2015. Tym razem poznamy świat, do którego przez ukryty tunel wprowadzi nas legendarny Bazyliszek. Spotkamy tam również Złotą Kaczkę, czarodzieja, który steruje fontannami i inne postaci, dzięki którym zobaczymy niezwykłe połączenie fontann i Warszawy. Czy neony, mosty i latarnie świecą nocą dzięki czarodziejom, którzy zawładnęli światem fontann? Tego dowiemy się podczas majówki w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

„Nowy, atrakcyjny program świetlno-muzycznych pokazów w Multimedialnym Parku Fontann stał się już tradycją” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy – „Co roku są one bardzo widowiskowe i ich weekendowe prezentacje biją frekwencyjne rekordy. Zeszłoroczny sezon fontann zamknęliśmy liczbą blisko 800 tysięcy widzów, którzy podziwiali nocne spektakle.”

Animacjom prezentowanym na wodnym ekranie towarzyszyć będą komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz specjalnie dobrana ilustracja muzyczna. Pokaz trwa 25 minut i będzie prezentowany w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 26 września (w maju i we wrześniu start o godzinie 21.00, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godzinie 21.30). Kalendarz pokazów dostępny na www.estrada.com.pl Pokaz przygotowała Stołeczna Estrada przy współpracy z Frameworx oraz Oase i Water System.

Multimedialny Park Fontann to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Od jego otwarcia w 2011 roku warszawskie fontanny stały jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy, zarówno dla jej mieszkańców, jak i turystów. To kolejna nowoczesna wizytówka miasta. W ubiegłym roku pokaz obejrzało 800 tysięcy widzów.
Dzięki fontannom i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (między innymi Wianki nad Wisłą), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji i relaksu.

A tak wyglądało to w tamtym roku

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]