Nowe stanowisko byłego ministra edukacji narodowej!

Dariusz Piontkowski został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Taką informację przekazał resort w mediach społecznościowych. Oprócz niego sekretarzem stanu jest również Marzena Machałek. 

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dariusz Piontkowski był ministrem edukacji narodowej. Od października zastępuje go Przemysław Czarnek. Teraz Piontkowski wraz z Marzeną Machałek zostali sekretarzami stanu w resorcie edukacji. W roli podsekretarza stanu pozostał też Maciej Kopeć.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o zmianach na swoim Twitterze. Pojawiło się również nagranie, w którym obecny minister edukacji i nauki mówi jak bardzo się cieszy z decyzji.

„Pan Dariusz Piontkowski i pani Marzena Machałek to wybitni eksperci, którzy do tej pory się świetnie troszczyli o rozwój oświaty, będą wspaniałym wsparciem dla naszych dalszych dążeń na rzecz rozwoju edukacji w Polsce.”

-mówi w krótkim filmie Przemysław Czarnek.

Dariusz Piontkowski przez wiele lat pracował w szkole jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Był ranym Sejmiku Województwa Podlaskiego i marszałkiem tego samego województwa. Został również radnym. Następnie był posłem na Sejm VII i VIII kadencji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c