Nowe stanowisko pracy byłej wicepremier. Będzie pracować dla GIS!

Jak ustaliła Wirtualna Polska, była wicepremier Jadwiga Emilewicz otrzymała nową propozycję pracy. Ma zająć się digitalizacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wcześniej premier zaproponował jej rolę pełnomocnika rządu ds. walki z COVID-19, jednak Emilewicz z propozycji nie skorzystała. 

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Jak tłumaczy Wirtualna Polska, Jadwiga Emilewicz miała początkowo pełnić rolę pełnomocnika rządu ds. walki z koronawirusem. Ofertę premiera jednak ostatecznie odrzuciła. Okazuje się, że zdecydowała się na inną propozycję. Zdaniem dziennikarzy WP ma się teraz zająć pracą w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Polityk bliski Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  przekazał w rozmowie z portalem, że Jadwiga Emilewicz ma zająć się informatyzacją, digitalizacją i usprawnieniem systemu transferu danych w GIS. Tę funkcję jednak ma sprawować jako asystent społeczny. Nieoficjalne informacje mówią, że premier zastanawia się nad zmianą ustawy o GIS, tak aby na czele tej instytucji nie musiał stać lekarz. W ubiegły piątek szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jarosław Pinkas, podał się do dymisji.

Jadwiga Emilewicz w latach 2015-2018 pełniła funkcję podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Następnie przez rok była ministrem przedsiębiorczości i technologii, w pierwszym rządzie Mateusza Morawieckiego. W ostatnim czasie pełniła stanowisko minister rozwoju, a w 2020 roku była wiceprezesem Rady Ministrów. 6 października zakończyła pełnienie funkcji rządowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c