Nowe strefy płatnego parkowania. Już prawie 6 tysięcy osób wykupiło abonament

Na Pradze i na Woli powstały nowe miejsca stref płatnego parkowania. Tylko do wczoraj Zarząd Dróg Miejskich wydał 5919 abonamentów dla mieszkańców tych dzielnic. 

Fot. ZDM

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, do wtorku wydano prawie 6 tysięcy abonamentów i 129 indentyfikatorów B-35. Identyfikatory upoważniają do zaparkowania samochodu w tzw. strefie tylko dla mieszkańców w nowej SPPN. Strefa taka powstała na potrzeby mieszkańców, w miejscach gdzie zabrakło pełnowymiarowych przestrzeni postojowych.

Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich przygotował kilkadzisiąt tysięcy ulotek, które są wciąż rozsyłane pocztą do osób mieszkających przy ulicach, na których od 7 września uruchomiono strefy płatnego parkowania. Na Pragę finalnie maja trafić 23 tysiące takich ulotek, a na Wolę 41 tysięcy. Wręczają je również na ulicach kontrolerzy ZDM. Dodatkowo powstały plakaty informujące o nowych parkingach, a także autobusy miejskie  zostały oklejone plakatami.

Prace przy parkingach wciąż trwają, urządzenia wciąż są montowane. Do października ma się pojawić łącznie 250 parkomatów. Obecnie przybywa ich kilkanaście dziennie, również w soboty i niedziele. ZDM zachęca również do płacenia za postój za pomocą aplikacji.

Abonament dostępny jest dla mieszkańców dzielnic i można wyrobić go w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ulicy Chmielnej 120, a także w Punktach Obsługi Pasażerów ZDM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c