Nowe ustalenia w sprawie Szpitala Południowego po spotkaniu władz miasta z ministerstwem!

Dziś miało miejsce spotkanie przedstawicieli ratusza z Ministerstwem Zdrowia i wojewodą mazowieckim. Jak wynika z ustaleń, instalacja tlenowa w Szpitalu Południowym ma zostać poprawiona. Dzięki temu placówka będzie mogła wznowić przyjęcia. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Szpital Południowy zmuszony jest zawiesić przyjmowanie kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Wszystko z powodu instalacji tlenowej, która nie była przygotowana na tak dużą liczbę pacjentów podłączonych do respiratorów.

Dziś natomiast miało miejsce spotkanie przedstawicieli urzędu miasta z Ministerstwem Zdrowia i wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem. Po rozmowach z ekspertami twierdzono, że maksymalny limit może zostać zwiększony do 196 łóżek normalnych i 50 respiratorowych. W tej chwili na łóżkach respiratorowych przebywało 42 pacjentów.

Również dobrą wiadomością jest fakt, że wznowione będzie znów funkcjonowanie szpitala na Okęciu, który będzie mógł odciążyć obecną główna placówkę covidową. Podczas poprzedniej fali koronawirusa dostępnych tam było około 140 łóżek, w tym 30 na intensywnej terapii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c