Nowe ustalenia ws. tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła

Janusz Dzięcioł, były poseł, szef Straży Miejskiej w Świeciu i zwycięzca pierwszej polskie edycji Big Brothera, zginął na przejeździe kolejowym we wsi Biały Bór. Są nowe ustalenia w tej sprawie.

Fot. Radosław Pawłowski, CC BY-SA 3.0.

Do tragedii doszło przed godziną 9. W citroena uderzył pociąg relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł zginął na miejscu.

Pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że kierowca wjechał na przejazd na czerwonym świetle. Niewykluczone, że oślepiło go słońce lub widoczność ograniczyła mgła. Zmarły znał trasę bardzo dobrze. Mieszkał 100 metrów od miejsca wypadku.

Jerzy Czapla, sołtys wsi Biały Bór mówi, że przejazd przez tory jest bardzo niewygodny. „Jest to lewoskręt od drogi krajowej nr 55 i on jest nieco pod górkę. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona. Dzięki temu przejazdowi można dojechać do domów, które są po drugiej stronie torów” – wytłumaczył mężczyzna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.