Nowe wytyczne dotyczące badań na koronawirusa

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób usunęły kontrowersyjne wytyczne dotyczące przeprowadzania testów na COVID-19. Teraz zostały opublikowane nowe informacje. 

Fot. Shutterstock

24 sierpnia CDC wydało wytyczne dotyczące testów na COVID-19. Chodziło o to, że bezpośredni kontakt z osobą chorą nie jest przesłanką do obowiązkowych badań dla osób, które nie są w grupie wysokiego ryzyka lub nie mają objawów zakażenia. Teraz agencja zmieniła zdanie, wracając do wytycznych mówiących o tym, że należy badać wszystkich bezpośrednio mających kontakt z nosicielem koronawirusa.

W aktualnym poradniku Centrum Kontroli i Prewencji Chorób istnieje napis mówiący, że każdy kto miał kontakt z osobą zakażoną, nawet w promieniu 1,8 metra przez co najmniej 15 minut i nie ma objawów, powinien i tak zostać przebadany.

CDC dodało, że nowe wytyczne są jedynie wyjaśnieniem starych. Szacuje się, że nawet 40% osób może przechodzić zakażenie wirusem SARS-CoV-2 bezobjawowo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c