Nowe zarządzenie biskupa: składka minimum 500 złotych na zakup respiratorów i innych środków ochronnych!

Arcybiskup Wiktor Skworc zwrócił się z prośbą do wszystkich kapłanów archidiecezji katowickiej o jałmużnę postną w wysokości minimum 500 złotych. Metropolita ogłosił specjalne rozporządzenie dotyczące dóbr doczesnych w związku z epidemią koronawirusa.

Fot. Shutterstock

Biskup, w liście zaadresowanym do kapłanów, podkreślił, że codzienne utrudnienia związane ze stanem epidemii stają się motywacją nie tylko do gorliwszych modlitw, lecz także torują drogę do „nowych form sakramentalnej i pozasakramentalnej posługi.

Metropolita katowicki podkreślił istotną rolę internetu i mediów społecznościowych, dzięki którym można dotrzeć do wiernych objętych kwarantanną.

Zgodnie z wielkopostną tradycją, w czasie trwania mszy Krzyżma Świętego, duchowni składają ofiary na ustalony cel. W tym roku ofiara zostanie przeznaczona na zakup respiratorów lub środków ochronnych dla Szpitala Zakaźnego w Tychach.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c