Nowe zasady kwarantanny!

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali dziś, że rząd zdecydował się skrócić czas kwarantanny. Teraz będzie ona obowiązywać przez siedem dni. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia przekazał, że podczas piątek fali pandemii koronawirusa, będziemy mieli do czynienia z szybszym przebiegiem zachorowań. Wszystko ze względu na wzrastającą liczbę zakażeń Omikronem. Dlatego rząd zdecydował się na skrócenie kwarantanny.

Adam Niedzielski poinformował, że zmiany obowiązywać będą od poniedziałku. Kwarantanna będzie teraz trwała 7 dni. Przypomnijmy, do tej pory kwarantanna trwała 10 dni. Jak wyjaśnił szef rządu, podobne rozwiązania wprowadziły już Niemcy, Francja, Włochy czy Grecja. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że zgodne jest to z zaleceniami europejskich agencji.

Będą jeszcze prowadzone rozmowy dotyczące tego, czy możliwe jest już skrócenie kwarantanny dla osób, które w tej chwili ją odbywają. Informacja ma zostać wkrótce podana.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.