Nowe zasady w akademikach w związku z COVID-19

W nowym roku akademickim będą obowiązywały obostrzenia związane z pandemią. Wprowadzone zostały dodatkowe zasady w placówkach w Warszawie.

fot. Pixabay

Od nowego roku akademickiego zajęcia będą organizowane w wielu przypadkach hybrydowo, z przewagą nauki zdalnej. Zmiany dotyczą też akademików. Będzie między innymi mniejsza liczba osób w pokojach, zakaz zgromadzeń czy przyjmowania osób z zewnątrz. We wspólnych przestrzeniach trzeba będzie nosić maseczkę.

Jak zaleciło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, domy studenckie powinny być dostosowane do sytuacji, w jakiej znajduje się uczelnia, a także stopnia zagrożenia epidemicznego w danym regionie. Rekomendowane jest między innymi zapewnienie dostępu do środków ochrony indywidualnej czy preparatów do dezynfekcji.

Władze Uniwersytetu Warszawskiego przekazały, że prawdopodobnie wykorzystywane będą wszystkie jego akademiki, a semestr zimowy będzie w większości zdalny. Zajęcia rozpoczną się 15 października, a 15 września mają zostać przekazane decyzje w sprawie pokoi jednoosobowych. Szkoła SGGW zmniejszyła już liczbę miejsc. Pokoje 3 osobowe zamienią się w 2 osobowe, a 2 osobowe w jedynki. Zwiększy to dystans i zapewni wyższe bezpieczeństwo. Natomiast Politechnika Warszawska poinformowała, że zgodnie z zarządzeniem z maja, kwaterowanie nowych osób jest wstrzymane. Wyjątkiem są indywidualne przypadki, którymi zajmie się rektor.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c