Nowe zasady wyborów. Te osoby wejdą poza kolejnością

W środę Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że podczas II tury wyborów będą osoby, które będą miały pierwszeństwo i wejdą poza kolejnością do lokalu wyborczego.

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

„Chcemy, żeby podczas II tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością do lokalu wyborczego” – zapowiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister Zdrowia dodał, że nie wiadomo, jakie warunki będą panowały ponad II tury wyborów prezydenckich, ale mogą być one niebezpieczne dla osób w starszym wieku. – Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne – powiedział szef resortu zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c