Nowe znaki na drodze. Jeżeli przekroczysz prędkość nie unikniesz mandatu!

Montowane są nowe znaki o odcinkowym pomiarze prędkości. Gdy je zobaczysz zwolnij, bo odcinkowego pomiaru prędkości nie da się przechytrzyć.

Do tej pory odcinkowy pomiar prędkości oznaczony był znakiem D-51, a więc niebieską tablicą z napisem „Kontrola prędkości Fotoradar” i zdjęciem aparatu fotograficznego. Poniżej doczepiona była tabliczka „Na odcinku X”, gdzie X zastępowano liczbą kilometrów.

Teraz ma się to zmienić. Odcinkowa kontrola prędkości będzie oznaczona znakami D-51a i D-51b, gdzie jeden oznaczać będzie początek, a drugi koniec pomiaru.

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości? Kierowca nie jest już badany przez jedno, ale przez dwa urządzenia. Jedno kontroluje kiedy kierowca wjedzie do strefy kontroli, a drugie kiedy z niej wyjedzie. Dzięki temu system wie w jakim czasie samochód pokonał ten odcinek. Jeżeli pokona go szybciej niż to będzie wynikało z ograniczenia prędkości, kierowca zostanie ukarany mandatem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.