Nowy cennik w Warsie szokuje! Aż tyle zapłacimy za schabowego

W wagonach restauracyjnych Wars pojawiło się odświeżone menu, a wraz z nim pojawiły się nowe, wyższe ceny śniadań, obiadów i napojów alkoholowych. Wynika z niego, że klienci kolejny raz zapłacą krocie za posiłek w pociągu

Fot. Warszawa w Pigułce

Odświeżone menu Wars dostępne jest również na stronie internetowej spółki. W PKP IC obowiązują trzy jadłospisy w różnych kategoriach pociągu – Intercity, Express Intercity Premium oraz Express Intercity. Różnią się one ofertą, jednak cny pozostają takie same, które u wielu osób mogą wywołać niemałe zaskoczenie.

W standardowym jadłospisie Wars dostępny jest między innymi zestaw z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką (porcja 500 gram), którego cena wynosi aż 43 złotych. Tutaj jednak należy zaznaczyć, że zwiększona została gramatura, gdyż wcześniejszy posiłek ważył 460 gram. Podrożała o złotówkę również cena pierogów (7 sztuk), za którą obecnie zapłacimy 32 złote (w styczniu ubiegłego roku ich cena wynosiła 28,50 złotych.)

Z dań obiadowych znajdziemy również zupę (18 złotych), gołąbki (33 złote) czy kotlet z kalafiora (30 złotych). Osoby podróżujące we wcześniejszych godzinach za śniadanie zapłacą co najmniej 21 złotych. Taka jest bowiem cena jajecznicy na maśle, z kolei za frankfurterki zapłacimy 24 złote. Najdroższe w ofercie śniadaniowej jest śniadanie polskie, którego cena wynosi 28 złotych.

Za kawę również zapłacimy złotówkę więcej. Espresso kosztuje bowiem 10 złotych, za zwykłą czarną kawę zapłacimy 12 złotych, a koszt cappuccino to już 15 złotych. Podrożały również napoje alkoholowe, a większość piw obecnie kosztuje 16 złotych, natomiast cena piwa rzemieślniczego to 18 złotych.

Już w ubiegłym roku Wars skomentował ceny posiłków, tłumacząc, że jedzenie jest droższe, ale za to znacznie zdrowsze niż w wagonach restauracyjnych poza granicami Polski. Przewoźnik wyjaśniał wówczas, że jako nieliczny wśród europejskich przewoźników stosuje kuchnię typu slow food, a w innych krajach dania w pociągach odgrzewane są w mikrofalach i przygotowywane na długo przed posiłkiem.

Źródło: tvn24.pl

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]