Nowy lek na koronawirusa? To może być przełom w leczeniu COVID-19!

Naukowcy sugerują przełom w leczeniu wirusa SARS-CoV-2. Właśnie  przetestowano lek molnupirivar, który, jak się okazuje, może być bardzo skuteczny w walce z COVID-19!

Fot. Shutterstock

Od miesięcy zespoły badawcze szukają skutecznego leku w walce z wirusem SARS-CoV-2. Teraz naukowcy z Instytutu Nauk Biomedycznych Uniwersytetu Stanowego Georgia wpadli na kolejny trop, który może okazać się przełomowy. Wyniki swoich badań opublikowali w magazynie „Nature Microbiology”.

Eksperci testowali lek MK-4482/EIDD-2801 , znany potocznie jako molnupirivar. Podaje się go doustnie i posiada mocne działanie przeciwwirusowe. Szczególnie dobrze radzi sobie z wirusami RNA, które atakują układ oddechowy. Wstępne badania wykonano na fretkach i dało bardzo zaskakujące wyniki. Okazuje się, że skutecznie blokuje również replikę wirusa SARS-CoV-2. Zakażone COVID-19 zwierzęta leczono tym specyfikiem, a następnie trzymano w klatce z pozostałymi, zdrowymi fretkami. Żadna nie została zarażona.

Badania oznaczają, że jeśli przełożyłoby się to na ludzi, pacjenci chorujący na koronawirusa zaledwie w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia kuracji, staliby się niezakaźni i pozwoliłoby to ograniczyć dalsze przemieszczanie się wirusa. Zdaniem jednego z głównych badaczy, dr Plamera, lek ten może być mocnym kandydatem do walki z wirusem SARS-CoV-2. Obecnie trwają dalsze badania nad medykamentem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c